Flaş Haber

Osmaneli’de Regaip Kandili Dualarla İdrak Edildi

Osmaneli’de Regaip Kandili Dualarla İdrak Edildi

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Regaip Kandili dolayısıyla camilerde programlar düzenlendi.

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Regaip Kandili dolayısıyla camilerde programlar düzenlendi.

osmanelide-regaip-kandili-dualarla-idrak-edildi.jpg

Rahmet, mağfiret ve bereket iklimi üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili münasebetiyle Osmaneli Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığınca İlçe Müftülüğü personeli tarafından Rüstem Paşa Camii’nde bir program düzenlendi. Camilerde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okundu, çeşitli ikramlarda bulunuldu.

osmanelide-regaip-kandili-dualarla-idrak-edildi1.jpg

Müftü Recep Işıldar, Regaip gecesinin müjdeleyici ve Müslümanlar için çok önemli bir gece olduğunu söyledi. Işıldar, “Miracı müjdeleniyor, beraatı müjdeleniyor, daha sonra ramazan müjdeleniyor. Ramazan ise Kadir Gecesi’ni müjdeliyor. Bin geceden daha hayırlı bir gece Kadir Gecesi. Bol bol dua ve ibadet etmeliyiz. Çünkü dünyamız, ahretin tarlasıdır. Bu nedenle bizim için özellikle üç aylar çok önemli” dedi.

osmanelide-regaip-kandili-dualarla-idrak-edildi5.jpg

Ayşe Göllü Camii’nde, Gazze’ye yönelik saldırıların durması ve bölgede yeniden huzurun tahsis edilmesi için, hayatını kaybeden Filistinliler ve tüm şehitler için dualar edildi.

osmanelide-regaip-kandili-dualarla-idrak-edildi2.jpg

Düzenlenen programa Kaymakam Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Şahin, siyasi parti başkanları ve vatandaşlar katıldı. Cami çıkışında Kaymakam Ünal ve Belediye Başkanı Şahin vatandaşların kandillerini kutladı. Program sonunda vatandaşlara irmik helvası ikram edildi.

osmanelide-regaip-kandili-dualarla-idrak-edildi4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 22 defa okunmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Çalışır Vaziyetteki Lüks Araçta Ölü Bulundu

Çalışır Vaziyetteki Lüks Araçta Ölü Bulundu Edinilen bilgiye göre, Mudanya Devlet Hastanesi karşısında eczanelerin önünde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir