Flaş Haber

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma Derneği Törenle Hizmete Girdi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma Derneği Törenle Hizmete Girdi

Bozüyük’te Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma Derneği düzenlenen törenle hizmete girdi.

Bozüyük’te Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma Derneği düzenlenen törenle hizmete girdi.

dogu-ve-guneydogu-anadolu-sosyal-yardimlasma-dernegi-torenle-hizmete-girdi-1.jpeg

Kasımpaşa Mahallesi Necatibey Caddesi’nde hizmete giren derneğin başkanı Şakir Demir tüm misafirlerini selamladığı konuşmasında;

“Biz şu anda çalışma arkadaşlarımızla beraber yoğun çalışıyoruz. İnşallah üye sayılarımızı arttırarak bu derneğimize katkı sağlayacak arkadaşlarla beraber Bozüyük’te güzel bir gelişim elde ederek daha nice güzel günlere gideceğiz” dedi.

dogu-ve-guneydogu-anadolu-sosyal-yardimlasma-dernegi-torenle-hizmete-girdi-3.jpeg

Törene katılan Başkan Bakkalcıoğlu derneğin hayırlı olması temennisinde bulunarak;

“Doğu ve Güneydoğu’dan yoğun göç aldığımızda Belediye Başkanıydım, ondan öncesinde de belediye meclis üyeliğim var. İçköy’e ilk yerleşmeye gelenler geldiğinde onları istasyondan eşyalarıyla, aldıkları araziye götürüp orada yerleşmelerine katkılarım olduğu günleri düşünüyorum. Şu ana geldiğimizde ilçemizin pek çok kesiminde, merkezde, mahalle olarak da doğu ve Güneydoğulu hemşehrilerimizin bulunduğu Baharözü mahalle olmayı hak eden bir yerleşim alanı haline geldi.

Çarşı Mahalle’ye bağlı ama, çok sayıda doğudan ve güneydoğudan göç eden hemşehrimiz var. Ben merak ediyordum bugüne kadar niye bir dernek kurmadılar diye, o yüzden çok memnun oldum. Çünki her kesimden dernek var, mesela Kafkas kökenlilerin, Yörüklerin, Karadenizlilerin, herkesin bir derneği var. Onun için bu derneğin kuruluşu kıymetli. Kentimizde böyle bir sivil toplum örgütünün yer alması halkla, kurumlarla her yerle iletişime de büyük bir katkısı olacaktır diye düşünüyorum.

Onun için çok memnun oldum. Biz Sosyal Tesis ve Taziye Evi bir tane İçköy’ e bir tane de Baharözü’ ne yapacaktık. Baharözü’ndeki gecikmenin nedeni belediye adına bir tapu tahsisinin olamaması. İnşallah görev bana nasip olursa projesi hazır, yeri de belli, tapunun çıkışı ile birlikte önümüzdeki süreçte Baharözü’de böyle bir tesise kavuşacak inşallah” dedi.

Hayır duaları ve derneğin hayırlı olması temennileriyle açılış kurdelesi kesilerek dernek hizmete girdi.

dogu-ve-guneydogu-anadolu-sosyal-yardimlasma-dernegi-torenle-hizmete-girdi-5.jpeg

dogu-ve-guneydogu-anadolu-sosyal-yardimlasma-dernegi-torenle-hizmete-girdi-2.jpeg

Bu haber toplam 34 defa okunmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Hırsızların “Pes” Dedirten Taktiği…hırsızlık İçin Önce Çocuk Yapıyorlar

Hırsızların “Pes” Dedirten Taktiği…hırsızlık İçin Önce Çocuk Yapıyorlar Bursa’da hırsızların taktiği “pes” dedirtti. Hamile ya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir