Flaş Haber

Bozüyüklü Tiyatroseverler “Hayat Gazinosu” ile buluşuyor

Bozüyüklü Tiyatroseverler “Hayat Gazinosu” ile buluşuyor

Bozüyük Belediye Tiyatrosu 2024 sezonunu “Hayat Gazinosu” adlı tek perdelik müzikli oyun ile açıyor.

Bozüyük Belediye Tiyatrosu 2024 sezonunu “Hayat Gazinosu” adlı tek perdelik müzikli oyun ile açıyor.

10 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 20:00’de ilk gösterimi yapılacak oyun Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Bozüyük Belediyesi tarafından 2019 yılında kurulan ve kurulduğu ilk günden bugüne kadar tüm oyunlarını kapalı gişe oynayan Tiyatro; Bozüyüklü tiyatro severleri yeni oyunlarla buluşturmaya devam ediyor.

bozuyuklu-tiyatroseverler-hayat-gazinosu-ile-bulusuyor-1.jpg

Bozüyük Belediyesi’nden “Hayat Gazinosu” oyununa ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı;

“Kendi içinden yetişen tamamı Bozüyüklü oyunculardan oluşan kadro ile yepyeni bir oyunla sanatseverlerin karşısına çıkan oyun seyircisini 80’li yılların Türkiye Gazinolarına davet ediyor. Oyunda artık yavaş yavaş sesini ve seyircisini kaybeden assolist Maide Bülbül’ün yerine yeni sesler arayan gazino sahibi Seyfi’nin yepyeni ve tertemiz bir ses olan Özlem’i keşfetmesiyle karışan işler konu ediliyor. Sahnede Maide ve Özlem arasındaki çekişmelerin içine aşk, entrika, ihanet de girince Yeşilçam’ın o keyifli ortamı yaratılıyor. Dönemin en meşhur şarkılarının da bizzat Bozüyük Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından seslendirildiği oyunun yönetmenliğini İlknur Durmaz ve Kıvanç Pehlivanoğlu yapıyor. Burçin Laçin Altay, Hakan Koşar, Melike Kurt, Özgür Yamacı ve Yeşim Onan’ın birlikte yazdığı, müzik düzenlemesini Murat Küçük’ün yaptığı oyunda Ahmet Üstün, Beratiye Arslan Altıntaş, Esin Sütçü Söğütlü, Gizem Satan, Hakan Koşar, Halil Akcan, Mehtap Sertkaya, Sergen Satan ve Zülal Acet Güllübudak oynuyor.”

bozuyuklu-tiyatroseverler-hayat-gazinosu-ile-bulusuyor-2.jpg

Ayrıca Bozüyük Belediye Tiyatrosu’nun bu sezon 3 yeni oyunla Bozüyüklü sanatseverlerle buluşmaya devam edeceği de belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 28 defa okunmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Tarih Eser Satmaya Çalışan Şahıs Yakalandı

Tarih Eser Satmaya Çalışan Şahıs Yakalandı Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince elindeki tarih eserlere müşteri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir