Flaş Haber

Bilecik’te misafir edilen depremzedeler, Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret etti

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya, Kahramanmaraş depreminden etkilenerek Bilecik’e gelen çocuklar ve aileleriyle bir araya gelerek, Söğüt ilçesindeki Ertuğrul Gazi Türbesi’ne ziyarette bulundu.

Depremzede çocuklar ve aileleri, Ertuğrul Gazi Türbesi’nde icra edilen saygı nöbetini ve nöbet değişimini izledikten sonra türbede dua ettiler.

Çocuklara ve ailelere eşlik eden Vali Kızılkaya, yaptığı açıklamada, “Depremzede kardeşlerimiz ve çocuklarıyla ecdadımızın kabrini ziyaret ederek birlikte dua ettik. Hiç şüphesiz ki ettiğimiz dualar ortak. Bir an önce acılarımızın dinmesi ve yaralarımızın sarılması tek dileğimiz. İnşallah bunu da devletimizin önderliğinde, milletimizin tek yürek oluşuyla başaracağız. Atalarımızdan aldığımız manevi güçle bugün birbirimize daha sıkı sarılacağız.” diye konuştu.

Ziyarette, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Belediye Başkanı İsmet Sever, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu ile kurum yetkilileri hazır bulundu.

Ayrıca Kontrol Et

Söğüt Altın Madeni üç fazdan oluşacak… Yılda 400 milyon dolarlık ithalatı önleyecek

Gübretaş Maden Yatırımları Söğüt Altın Madeni açılışında gazetecilerle bir araya gelen Tarım Kredi Genel Müdürü Hüseyin Aydın, tesisin tam kapasite devreye girdiğinde yıllık 400 milyon dolarlık altın ithalatını engelleyeceğini söyledi. Aydın, “Bu rakamı bugünkü altın fiyatlarıyla hesaplayabiliyoruz. Aslında katma değeri çok daha yüksek bir tesiste bulunuyoruz. Burada dört yılda 500 milyon dolarlık yatırım yapacağız. 20 yıl boyunca katkı sağlayacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir