Bilecik Pazaryeri’nde yasa dışı silah ticaretine Jandarma engeli!

 Bilecik’in Pazaryeri ilçesi kırsalında R.D. adlı şahsın ateşli silah ile yaralanması olayı ile ilgili olarak olayın failinin araştırılması için Jandarmanın Dedektifleri JASAT Ekipleri ve Pazaryeri İlçe J.K.lığı Asayiş Timleri tarafından yapılan araştırmalarda, R.D. adlı şahsın kendi kendini tabanca ile vurduğu ve tabancayı Pazaryeri’ne gelirken yol kenarına attığı tespit edildi.

Kapsamlı araştırmalarda A.A., F.E., K.D., A.K. ve A.S.K. adlı şahısların yaralı olan R.D. adlı şahsın evine farklı zamanlarda gelip gittikleri tespit edilirken, şahısların silah ticareti yaptığından şüphelenilerek Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verildiği ve Cumhuriyet Savcısının talimatı alınarak mağdur şahıs ile birlikte (6) şahsın evinde arama yapıldığı kaydedildi.

Yapılan aramalarda şahısların evlerinde 1 Adet pompalı tüfek, 3 adet tabanca, 393 adet tabanca fişeği, 12 adet Av tüfeği fişeği, çok sayıda tabanca mermisi boş kovanı, çok sayıda tabanca parçaları, 1 Adet uyuşturucu içiminde kullanılan apart ve 2 gr esrar maddesinin yanı sıra 1 Adet içime hazır şekilde 4 gr içinde uyuşturucu olduğu değerlendirilen sigara ele geçirildi.

Yakalanan 6 şahıs hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefet suçundan işlem yapılmış ve şahıslar çıkarıldığı adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Bilecik Pazaryeri’nde araç yangını

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bir otomobil benzin aldıktan sonra motor kısmında yangın çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir