BELEDİYE BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: ALTYAPI VE KANALİZASYON ÇALIŞMAMIZDA SONA YAKLAŞTIK

BELEDİYE BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: ALTYAPI VE KANALİZASYON ÇALIŞMAMIZDA SONA YAKLAŞTIK

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında başlatılan ve altyapı sorunlarının kökten çözümünü sağlayan çalışmada sona geldiklerini belirtti.
Bahçelievler Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, ilgililerden bilgi alarak, kamuoyuyla paylaştı.
Bilecik Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların şu ana kadar planlandığı şekliyle devam ettiğini hatırlatan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı,  ‘’Altyapı çalışmamızın en son basamağı olan Bahçelievler Mahallesindeki çalışmaları yerinde inceledik. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte hepimiz alandayız. Projemizin bu kısmı altyapı çalışmamıza dahil değildi. Ancak burada yaşanan sel olaylarından dolayı yüzde 20 iş artışı yapmak durumunda kaldık. İş artışı yaptığımız bu kısmı da bugün itibariyle tamamladık. Bunun sonraki basamağı ise gerekli tüm noktalara mazgalların yerleştirilmesi ve atıl halde bulunan su arıtma tesisimizin çalışmasıdır. Çok yakın bir zamanda bütün pis sular atık terfi noktalarında işlemden geçecek. Böylelikle başlatmış olduğumuz projemizi tamamlamış oluyoruz.’’ Dedi.
‘’ARTIK ESNAF VE VATANDAŞLARIMIZ SELDEN KAYNAKLI MAĞDURİYETLER YAŞAMAYACAK’’
Gerçekleştirilen çalışma ile esnaf ve vatandaşların selden kaynaklı mağduriyetler yaşamayacağını kaydeden Subaşı, ‘’Bundan sonra şehrimizde oluşan sel baskınlarının önüne geçmiş olacağız ve mağduriyetleri de sonlandırmış  olacağız. Proje kabulünden sonra ise atık su arıtma tesisimizin işletme sürecine gireceğiz İller Bankası ile birlikte. Çok yakın bir zamanda Bahçelievler Mahallemizdeki üstyapı çalışmalarını da başlatmış olacağız’’ ifadelerini kullandı.
İncelemeleri kapsamında Bilecik Belediyesi tarafından Uğur Mumcu parkında yürütülen çalışmaları da kontrol eden Başkan V. Subaşı, buradaki çalışmalarda da sona yaklaştıklarını ve tamamlandığında mahalle sakinlerinin güzel vakit geçireceği bir alan olacağını sözlerine ekledi.

Ayrıca Kontrol Et

Bilecik’te otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı

Kaza; Bilecik İl Özel İdaresi Kavşağı’nda meydana geldi. 26 GJ 096 plakalı otomobil sürücüsü Murat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir